Холестерин: керівництво для початківців

 

Холестерин часто сприймається негативно через його історичну асоціацію із захворюваннями серця. Однак його роль у здоров’ї серця є суперечливою. Читайте далі, щоб дізнатися, що таке холестерин, як його організм вживає, чому дієти з низьким вмістом вуглеводів можуть призвести до зміни рівня холестерину в крові та чи варто турбуватися, якщо ваш холестерин збільшується за допомогою способу життя з низьким вмістом вуглеводів.

Ваш організм виробляє більшу частину холестерину, який знаходиться у вашому кров’яному руслі. В основному виробляється в печінці. Дієтичний холестерин – міститься в продуктах тваринного походження, таких як яйця, молюски, сир та м’ясо – складає меншу частину вашого басейну з холестерином у крові.

Основи: Що таке холестерин?

Холестерин всмоктується з вашого травного тракту і циркулює по вашій крові, де він може використовуватися клітинами за потреби. Потім він повертається в печінку, щоб перетворитися в жовчні кислоти або використовувати для інших цілей.

Що важливо, холестерин не самостійно подорожує навколо крові. Як гідрофобна (водовідштовхувальна) речовина. Тож це означає, що коли ми говоримо про рівень холестерину в крові, ми маємо на увазі кількість холестерину, що міститься в різних частинках ліпопротеїну. Крім холестерину, тригліцериди та інші сполуки.

На рівень холестерину в крові може впливати багато факторів, включаючи генетику, гормональні зміни, травми та певні стани здоров’я. Наприклад, люди, які не лікують гіпотиреоз, часто мають підвищений рівень холестерину.

Підвищення холестерину під час їжі низьким вмістом вуглеводів може бути пов’язане із втратою ваги. Десятиліттям відомо, що велика втрата ваги часто призводить до тимчасового підвищення рівня холестерину ЛПНЩ. Ліпідолог доктор Томас Дейпрінг встановив, що приблизно у третини його пацієнтів спостерігається підвищення ЛПНЩ внаслідок схуднення. З цієї причини може бути доцільним зачекати, поки ваша вага не стане стабільним протягом декількох місяців, перш ніж оцінити рівень холестерину.

Як їжа з низьким вмістом вуглеводів впливає на рівень холестерину?

Проте доктор Дайпрінг закликає бути обережними. У своїй роботі “Анонімний випадок 291 ліпідоголіків: чи може схуднення погіршити ліпіди?” надає детальну інформацію про розміри та кількість частинок ЛПНЩ та ЛПВЩ, а також показник резистентності до інсуліну, який відображає ризик розвитку діабету.

Як було сказано вище, іноді підвищення холестерину ЛПНЩ є тимчасовим, особливо під час схуднення.

Вітамін К існує у двох формах: К1 і К2. Вітамін К1 міститься в рослинах і бере участь у згортанні крові. Навпаки, вітамін К2 міститься в основному в продуктах тваринного походження – і може допомогти захистити здоров’я серця, зберігаючи кальцій у кістках та поза артеріями. Найкращими джерелами вітаміну К2 є печінка, яйця, молочні продукти і курка.

Що таке “нормальний” рівень холестерину?

Дехто ж заперечує, що ці значення є довільними і не стосуються всіх людей залежно від їх базового метаболічного здоров’я та загального стану здоров’я. Наприклад, існує занадто багато прикладів людей з низьким рівнем ЛПНЩ, які страждають серцевими нападами, і людей з високим рівнем ЛПНЩ, які мають покращене довголіття. Тож як ці цифри мають сенс для цілих груп населення, існує величезна кількість варіацій.

У більшості людей, які дотримуються дієти з низьким вмістом вуглеводів, холестерин у крові падає дуже мало, якщо він взагалі паде. Деякі навіть відчувають падіння холестерину ЛПНЩ після початку низького вмісту вуглеводів. Однак у інших спостерігається підвищення рівня холестерину ЛПНЩ та ЛПВЩ.

  • Загальний холестерин: <200 мг / дл (5,2 ммоль / л)
  • LDL холестерин: <100 мг / дл (3,4 ммоль / л)
  • HDL холестерин:> 40 мг / дл (1,04 ммоль / л) для чоловіків,> 50 мг / дл (1,3 ммоль / л) для жінок
  • Тригліцериди: <150 мг / дл (1,7 ммоль / л)

Рівень LDL >160 мг / дл (4,1 ммоль / л) вважаються високими, а рівні 190 мг / дл (4,9 ммоль / л) і вище вважаються дуже високими.

На рівень холестерину в крові може впливати багато факторів, включаючи генетику, гормональні зміни, травми та певні стани здоров’я. Наприклад, люди, які не лікують гіпотиреоз, часто мають підвищений рівень холестерину.